Поштові Марки
Відомо, що марки це знак оплати споживачем поштових послуг. Але, починаючи з ХІХ ст., поштові марки стали своєрідним витвором мистецтва. Поштова марка вважається візитною карткою країни. Мініатюрні поліграфічні шедеври – це спільний витвір художників, видавців та поліграфістів.
1 березня 1992 року вийшла в світ перша сучасна українська марка. Якість марок залежить від низки факторів, серед яких — художня довершеність оригіналу, оптимальні умови технологічного процесу виготовлення, досконале обладнання, високоякісні матеріали, професійність фахівців.
Замовником та партнером Поліграфкомбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів є ДП «Видавництво «Марка України». Разом ми створюємо ці мініатюрні шедеври. ДП «Видавництво «Марка України» готує оригінал марки, з якого все починається. Проблема вибору оригіналу полягає саме в оцінці його придатності до відтворення. Завдання фахівців Поліграфкомбінату «Україна» – відтворити цей оригінал, створити багатотиражну мініатюрну копію. Опрацювання оригіналу проводиться у рамках технологічного процесу на обладнанні та програмному забезпеченні фірм «Barco Graphics», «Eskographics», «Dotrix». Програмне забезпечення даного обладнання має практично невичерпні можливості для електронної обробки інформації.
Унікальність поштових марок як поліграфічного продукту підтверджується їх високою роздільною здатністю відбитків (100 лін/см), наявністю елементів захисту від підробки, особливими друкарсько-техологічними властивостями паперу (поверхневий шар крейдований, а зворотній – гумований спеціальним вологоактивним клеєм), особливим складом друкарських фарб.
Для виготовлення поштових марок Поліграфкомбінат «Україна» застосовує широкий спектр технологічних процесів. Більшість поштових мініатюр друкується офсетним способом друку на сучасних високотехнологічних шестифарбових друкарських машинах концерну «Koenig & Bauer AG» (KBA) «Rapida 74», а окремі марки друкуються металографічним способом друку на друкарській машині інтагліо друку «Intagliocolor 8» швейцарської фірми «КBА Giori». В подальших технологічних операціях застосовується високий друк для нанесення нумерації, застосовується технологічний процес припресування фольги гарячого тиснення, використовуються спеціальні фарби з захисними властивостями та ароматизовані фарби.
Кінцевий технологічний процес – це перфорування з широким спектром геометрії, яке виконується на перфораційних напівавтоматах фірми «Bickel». Перфорацію блок-марок забезпечує інший пристрій, що надає змогу здійснювати рамкову острівну перфорацію. Виготовлені поштові марки відповідають усім міжнародним стандартам якості та найвибагливішим вимогам замовника.
Отже, шановні панове, розглядаючи поштові марки, зверніть увагу не тільки на сюжети зі знайомими мотивами народної творчості, рідними краєвидами чи пам’ятками архітектури, а і на їх поліграфічну високу якість світового рівня – це наші українські марки, віддруковані на Поліграфкомбінаті «Україна».
Конверти
Високопродуктивна лінія виготовлення поштових конвертів на машинах HELIOS німецького виробника Winkler+Dünnebier GmbH дає можливість виготовляти конверти з внутрішнім та зовнішнім друком зображення та форматів Е65 110х220мм, С6 114х162мм, С5 162х229мм, С4 229х324мм, також конверти можуть бути з різною конструкцією виготовлення (мокрий клей або силіконова стрічка з боковим віконцем та без віконця) та формою клапанів (трикутна, овальна, трапецевидна).